Hiszti kezelése

Van az a mondás, hogy „mindenki addig tud gyereket nevelni, amíg nem lesz gyereke”, és amikor egy hisztiző gyereket látunk szülőként az első gondolatunk az, hogy „De jó, hogy nem az én gyerekem csinálja.” És csak utána jön az együtt érzés. Beszélgető partnerek: Haag Mariann, Tóthné Magasföldi Rózsa   Pozitív Kommunikáció · Hiszti kezeléseTOVÁBB OLVASOM…

Közöljünk információt

Sokszor az is elég, ha utasítás helyett valamilyen egyszerű információt közlünk. Vagyis először információt adunk a gyermeknek, ezek után lehetősége van eldönteni, hogy mit tesz. Ezzel elkerüljük a parancsolgatásból eredő ellenkezést, és segítünk a gyerekeknek kialakítani az önszabályozás képességét.TOVÁBB OLVASOM…

Legyen övé a döntés

Gyakori panasz: ” A gyerek nem teszi meg amit kérek, mindig ő akar irányítani!” Akkor engedjük hát, hogy irányítson. Ha csak tehetjük, bízzuk rá a viselkedésének irányítását. Legyen az kicsi, kamasz, vagy felnőtt, senki sem szereti ha irányítják.TOVÁBB OLVASOM…

Adjunk választási lehetőséget

“Micsoda? Választási lehetőség? Nincs más lehetőség. Fel kell öltöznie, nem mehet pizsamában óvodába. Meg kell mosnia a kezét ebéd előtt. Erről nincs mit tárgyalni!…”TOVÁBB OLVASOM…

Ordítás a bolt közepén?  Játszótéri „nem akarom”? A szülői szereppel járó egyik legalapvetőbb frusztráció abból származik, hogy nap mint nap megpróbáljuk gyermekeinket olyan viselkedésformákra rávenni, amelyek általunk és a társadalom által elfogadhatók. Ez sokszor idegtépő, sziszifuszi munka. A szülők elvárása valamiféle rend, tisztaság, udvariasság és rendszeresség. A gyerekeket azonban ezek a dolgok a legkevésbé sem érdeklik. Hány gyerek van, aki magától elmenne fürdeni, szépen mondaná, hogy „kérem” és „köszönöm”, vagy akár tiszta ruhát venne? A szülők energiájának nagy része arra megy el, hogy elfogadtassa gyerekével a társadalmi normákat. És minél jobban erőltetjük ezt a gyerek annál jobban ellenáll… Tudom, hogy voltak idők, amikor én voltamTOVÁBB OLVASOM…