Hiszti kezelése

Van az a mondás, hogy „mindenki addig tud gyereket nevelni, amíg nem lesz gyereke”, és amikor egy hisztiző gyereket látunk szülőként az első gondolatunk az, hogy „De jó, hogy nem az én gyerekem csinálja.” És csak utána jön az együtt érzés. Beszélgető partnerek: Haag Mariann, Tóthné Magasföldi Rózsa   Pozitív Kommunikáció · Hiszti kezeléseTOVÁBB OLVASOM…

A gyerekem ver engem

Egy anyuka azzal keresett meg, hogy nem tudja, mit csináljon, mert sajnos kisfia, amikor mérges ő rajta vezeti le, méghozzá hol ököllel, hol rugdosással. Komoly kérdés, melyre Dr. Ginott szavaival szeretnék válaszolni.TOVÁBB OLVASOM…

Büntetés helyett

Ha a szülőnek teljesen világos elképzelései vannak valamilyen korlátozásról, és a korlátokat nem támadó jelleggel fogalmazza meg, akkor a gyerekek ezeket a korlátozásokat többnyire betartják. Időről időre azonban a gyerekek ilyenkor is megszegik a szabályt.TOVÁBB OLVASOM…

Ordítás a bolt közepén?  Játszótéri „nem akarom”? A szülői szereppel járó egyik legalapvetőbb frusztráció abból származik, hogy nap mint nap megpróbáljuk gyermekeinket olyan viselkedésformákra rávenni, amelyek általunk és a társadalom által elfogadhatók. Ez sokszor idegtépő, sziszifuszi munka. A szülők elvárása valamiféle rend, tisztaság, udvariasság és rendszeresség. A gyerekeket azonban ezek a dolgok a legkevésbé sem érdeklik. Hány gyerek van, aki magától elmenne fürdeni, szépen mondaná, hogy „kérem” és „köszönöm”, vagy akár tiszta ruhát venne? A szülők energiájának nagy része arra megy el, hogy elfogadtassa gyerekével a társadalmi normákat. És minél jobban erőltetjük ezt a gyerek annál jobban ellenáll… Tudom, hogy voltak idők, amikor én voltamTOVÁBB OLVASOM…