Ütni vagy nem ütni?

Folytatjuk a komoly – olykor nagyon is megosztó – témák taglalását. A mai napra az alábbi kérdés érkezett: „Amikor végképp elfogy a türelem és elönt a méreg, bizony rácsapok a gyerekre.TOVÁBB OLVASOM…

Büntetés helyett

Ha a szülőnek teljesen világos elképzelései vannak valamilyen korlátozásról, és a korlátokat nem támadó jelleggel fogalmazza meg, akkor a gyerekek ezeket a korlátozásokat többnyire betartják. Időről időre azonban a gyerekek ilyenkor is megszegik a szabályt.TOVÁBB OLVASOM…

Óvakodjunk attól ami már bevált

Sokszor halljuk, hogy a szigor és a büntetés működik. Egyetértek. A büntetés valóban működik, amennyiben rendszerint azonnal gátat vet a rosszalkodásnak. De vajon mi a hosszú távú hatása?TOVÁBB OLVASOM…

Választási lehetőség

Személy szerint, ebből ez az egyik nagy kedvencem. Két dolog miatt is. Az egyik mert valamiért a srácaim erre nagyon fogékonyak, másrészt két nagy előnye van: büntetést helyettesítek, – előzök meg – vele, illetve már egy kicsit az önállóságukat is támogatom.TOVÁBB OLVASOM…

Problémamegoldás

Mielőtt a problémamegoldáshoz kezdenénk, fontos, hogy ki kell várni a megfelelő alkalmat. Frusztráltan, dühösen, idegesen nem lehet problémát megoldani. Büntetés helyett problémamegoldás!TOVÁBB OLVASOM…

Büntetés helyett...2.

Amennyiben módunk van rá, adjunk választási lehetőséget! “Most egy ideig ne csúszdázz. Látom, hogy nincs kedved várni a sorodra. Hintázhatsz vagy építhetsz várat a homokozóban. Te választhatsz.”TOVÁBB OLVASOM…

Büntetés helyett

Néha annyi is elég, hogy kifejezzük érzéseinket erőteljesen! “Hé, nem szeretem a lökdösődést!” Ezzel elkerültük a parancsolgatást – “Azonnal hagyd abba!” és elkerültük a becsmérlést: “Rossz fiú vagy!” Minden olyan reakciót elkerülhetünk, amely természetes ellenállást válthat ki.TOVÁBB OLVASOM…